Кошик
130 відгуків

Різновиди камінів: відкритий та закритий тип

Різновиди камінів:
відкритий та закритий тип

Вибираючи камін в будинок, перш за все, необхідно визначиться з вимогами до функцій, які Ваше вогнище має виконувати.

Основні та найпоширеніші вимоги до домашніх вогнищ:

- обігрів приміщення;

- елемент дизайну в інтер'єрі;

- створення особливої атмосфери тепла.

Для того щоб зробити правильний вибір, необхідно ознайомитися з відмінними рисами різновидів камінів та їх можливостями.

Камін відкритого типу

З'явилися такі каміни у будинках дуже давно. Як тільки людина приручила вогонь і принесла його до будинку, виникла потреба в облаштуванні безпечного місця під вогонь та створенні димовідвідної системи. Так і з'явилися перші відкриті каміни. Він був обов'язковим атрибутом замків, палаців ще за часів середньовіччя та основною його функцією було обігрів приміщення. І донедавна це був один із найпоширеніших видів камінів. Будуються такі домашні осередки найчастіше з каменю чи цегли. Завдяки тому, що він дає можливість насолоджуватися живим полум'ям, це дарує відчуття теплої та затишної домашньої атмосфери.

Але каміни такого типу мають певні недоліки. ККД у них досить низький - не більше 15-20%, а значить він не зможе повноцінно обігріти Ваше житло і решта 85% тепла вилітатиме через димохід і обігріватиме вулицю.

Також слід пам'ятати, що відкритий вогонь забирає з кімнати кисень необхідний для процесу горіння. А це означає, що такий камін потрібно розташовувати в кімнаті з гарною системою вентиляції або в приміщенні, де є можливість регулярного провітрювання.

Маючи в будинку камін з відкритим вогнем, слід пам'ятати про безпеку та вжити всіх запобіжних заходів. Адже відкрите вогнище часто стає причиною займання, тому з ним треба бути дуже обережним. Камін відкритого типу категорично заборонено залишати без нагляду йдучи з дому та необхідно обов'язково гасити на ніч.

Камін закритого типу

Все більшої популярності в наші дні набувають каміни закритого типу з використанням вкладишів (камінних топок). ККД камінних топок зазвичай варіюється в діапазоні 80-85% і показує ефективність відносно теплової енергії дров, що спалюються до одержуваного тепла від камінної топки.

Наступний плюс у тому, що конструкція камінів з топкою дозволяє обігріти не тільки кімнату, в якій встановлений камін, а й зробити розведення тепла в інші приміщення будинку. Як теплообмінник може бути як повітря, так і вода.

Ще однією перевагою каміна закритого типу є безпека. Якщо відкритий камін не можна залишати без нагляду, то камін із вкладишем може працювати безконтрольно.

І ще одна вельми значна перевага в тому, що сучасні камінні топки можуть працювати в режимі тривалого горіння на одній закладці дров до 10 годин, тим самим забезпечуючи економію дров. Камінна вставка дозволяє вибирати потужність каміна в широкому діапазоні від 4 до 30 кВт. Зауважимо, що потужність топки визначається перерахуванням 1 кВт на 10 м.кв опалювальної площі. Вибираючи топку за параметром «потужність» слід враховувати ступінь утеплення будинку, висоту стель, ефективність системи розведення теплого повітря.

А ще як бонус, купуючи камінну топку з гільйотиною (підняття дверцят догори) Ви у будь-який момент можете перевести камін у режим живого, відкритого вогню. Модельний ряд сучасних камінних топок настільки великий та різноманітний, що дозволяє вирішувати завдання будь-якої складності.

Звертайтесь і ми завжди будемо раді допомогти з вибором та покупкою каміна у Києві чи будь-якому іншому місті України. Живіть з теплом)

 

Телефонуйте нам для консультації:

067-550-44-33

099-550-44-33

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner