Як вибрати топку в камін
ЯК ВИБРАТИ ТОПКУ В КАМІН
Різноманітність модельної лінійки сучасних камінних топок настільки велика, що часто покупцю важко розібратися з асортиментом. Ми спростимо для Вас це завдання і допоможемо зробити правильний вибір.
Для цього розділимо камінні топки за категоріями за їх характеристиками і нижче коротко розберемо переваги та недоліки (якщо такі є) кожного виду.
1. Принцип роботи чи спосіб обігріву приміщення.
Топки для повітряного опалення. Це камінні вкладиші, які обігрівають приміщення за принципом конвекції. Такі топки можна використовувати для обігріву не тільки камінної зали, а й усього будинку. При правильному підборі потужності та грамотному розведенні теплого повітря одна топка з легкістю може обігріти до 5-7 кімнат. Якщо довжина повітроводів не перевищує 3 м.п., то в такому разі процес передачі тепла до обраних приміщень буде природним, без додаткового обладнання. Якщо ж довжина каналів, якими передається тепле повітря, більше 3 м.п., то для більш ефективної роботи та рівномірної передачі тепла у всі приміщення, рекомендуємо використовувати камінну турбіну (вентилятор).
Топки с водяним контуром. Конструкція таких топок передбачає наявність довкола камінного вкладиша водяного кожуха, який підключається до існуючої системи опалення. Основною перевагою таких топок є більш рівномірний і комфортний обігрів всього будинку. На сьогоднішній день топки з водяним контуром є чудовою альтернативою газу та електриці, а їхня робота максимально наближена до роботи твердопаливного котла. Але за комфорт потрібно платити і тому купуючи вкладку з водяним контуром потрібно бути готовим до додаткових фінансових витрат. Початково така топка дорожча за конвекційну вставку. Також складаючи кошторис витрат необхідно врахувати, що для підключення знадобляться насоси, фітинги, буферна ємність та інше. Не варто забувати, що вогонь і вода, це дуже потужні природні стихії, здатні дарувати насолоду, тепло і затишок тільки якщо установку такого обладнання виконують кваліфіковані фахівці.
2. Матеріал корпусу топки.
Чавунна або сталева. Зробити вибір на користь тієї чи топки вам допоможуть першочергові завдання, які Ви ставите перед каміном. Якщо це обігрів великого приміщення, то тут більше підійдуть топки з чавунним корпусом. Оскільки вони можуть працювати в режимі безперервного горіння без деформації при перегріві. Тоді як сталеві топки можна експлуатувати тільки циклічно, з можливістю відпочинку для охолодження, щоб уникнути деформації корпусу. Якщо ж камін у будинку встановлюється, перш за все, як дизайнерське рішення інтер'єру, то тут радимо звернути увагу на широкий модельний ряд топок із високолегованої сталі. Для сталевих камінних вставок практично не існує обмежень щодо дизайну та розмірів. І навіть якщо жодна із запропонованих моделей сталевих топок не змогла вирішити ваш дизайнерський задум, завжди є можливість замовити індивідуальне виготовлення за необхідними параметрами.
3. Спосіб відкривання дверцят.
Бокове відкривання дверцят – це традиційне, класичне і затребуване рішення, оскільки фінансово найбільш привабливе. Деякі виробники сталевих топок пропонують моделі з можливістю вибору напрямку відкривання дверцят: праворуч або ліворуч. У більшості моделей ця функція обмежена і за замовчуванням дверцята відчиняються вліво.
Підйом дверцят ввгору. Це так звана топка з гільйотиною (ліфтом). Конструкція топки передбачає підйом дверцят в паз. Особливо актуальною є ця функція для невеликих приміщень, а також для кутових і широкоформатних камінів. Всі топки-гільйотини мають подвійну систему відкриття дверей: вгору і бічне відкриття. За допомогою відчинення дверей нагору вам буде легше і комфортніше робити закладку дров, а бічне відкриття дозволить більш ефективно та зручно очищати скло. І якщо вам принципово, сидячи біля каміна насолоджуватися живим, відкритим вогнем, то рекомендуємо зупинити свій вибір на камінній вставці з гільйотиною.
4. Конфігурація каміну.
З прямим склом. Для такого каміну призначені топки із одним скляним фасадом. При цьому відкривання дверцят може бути як бічне, так і підйом вгору. Топки з прямим склом найпопулярніші і затребувані, а тому кожен виробник має широку лінійку модельного ряду таких вставок.
Камінна топка CHAZELLES HP 800 L
С призматичним або панорамним (півкруглим) склом. Камінні дверцята такої топки оснащені склом призматичної або напівкруглої форми, завдяки чому збільшується огляд полум'я в процесі горіння. Спосіб відкриття дверцят такого вкладиша може бути бічним і гільйотинним.
Камінна топка з півкруглым склом NORDICA MONOBLOCCO 750 TONDO
З боковим склом (кутовий). Топки з бічним склом можуть встановлюватися у фронтальні каміни, а також добре виглядають у кутку кімнати. Кутові каміни з двосторонніми топками ефектно виглядають у сучасних інтер'єрах. Відкривання дверцят кутових топок може бути як бічне, так і підйом вгору. Радимо, при покупці камінної топки з бічним склом, розглядати варіанти з дверцятами-гільйотиною. Вона зручніша у використанні і при відриві не забирає площу в приміщенні на відміну від відчинених Г-подібних стандартних дверцят.
Камінна топка NORDICA MONOBLOCCO 800 DX
Зі склом з трьох сторін. Тристоронній камін додасть легкості до вашого інтер'єру. Такий камін має великий огляд полум'я, що дозволяє милуватися красою горіння з будь-якого куточку кімнати.
Камінна топка HITZE TRINITY TRI80X35X53.G
Зі склом з чотирьох сторін. Чотирьохсторонній камін стане родзинкою кімнати та серцем вашого житла. Таке вогнище не може не викликати захоплення і залишитися непоміченим.
Туннельний. Камінні топки тунельного типу – це двосторонні наскрізні топки, які мають два скляні фасади розташовані один проти одного, які дозволяють насолоджуватися полум'ям з двох суміжних приміщень. За допомогою тунельного каміна можна ефектно розділити приміщення на різні зони і створити відчуття двох камінів в будинку. Також двосторонній камін відмінно впорається із завданням візуального об'єднання суміжних приміщень.
Камінна топка HITZE ARDENTE DUO 120X43.DGS
5. Номінальна потужність.
Відразу слід дати визначення, що таке номінальна – це так звана середня потужність топки, при якій їй комфортно працювати. А це означає, що за певних умов топка може працювати і з більшою потужністю, але бажано, щоб це було короткочасно.
Потужність камінних вставок варіюється від 4 до 30 кВт і розраховується із співвідношення 1кВт на 10 м.кв приміщення, яке буде обігрівати Ваше вогнище. При підборі топки за характеристикою «потужність» обов'язково потрібно брати до уваги кліматичну зону, ступінь теплоізоляції житла, висоту стелі та загальну площу кімнат з розведенням теплого повітря.
Ми завжди будемо раді допомогти з вибором та покупкою каміна у Києві чи будь-якому іншому місті України. Живіть з теплом)
Телефонуйте нам для детальної консультації:
067-550-44-33
099-550-44-33
Інші статті
- Які бувають закінчення для димоходу та які де застосовувати.