Кошик
128 відгуків

Чищення димоходу своїми руками

https://images.prom.ua/2336452640_2336452640.jpg?PIMAGE_ID=2336452640

Як почистити димохід своїми руками?

Абсолютно всі власники камінів, котлів, печей, які працюють на твердому паливі, стикаються з таким явищем, як осідання сажі на стінках димоходу, теплообмінника та камери згоряння. І навіть невелика частина такого осадження знижує тягу в димарі та ефективність приладу, провокує корозію та прискорює зношення деталей, що може спричинити надходження чадних газів до приміщення, а також загоряння сажі, і як наслідок, пожежі в димарі зі зростанням температури до 1200°С. . Тому виникає потреба в регулярному догляді, чищенні стінок димоходу та пристрої від шкідливих осаджень сажі та креозоту.

Раніше процес чищення димоходу був виснажливим, копітким і кмітливим на винаходи. Щоб почистити димар від сажі в домашніх умовах використовували всілякі підручні засоби, а також очистки від картоплі та шкаралупу горіхів. Але результативність таких засобів була дуже низькою.

Як чудово жити у час, коли не потрібно винаходити велосипед. Все придумано, випробувано та реалізовано у готову продукцію. А нам залишається лише використовувати ці блага із задоволенням та легкістю. Так і з засобами від сажі та кіптяви. Сучасний ринок пропонує широкий асортимент продукції для чищення димоходу своїми руками в залежності від способу використання та методу очищення.

Доглядати димар можна двома способами:

1.     Хімічна чистка димоходу – з використанням хімічних засобів, які необхідно закладати безпосередньо в камеру згоряння опалювального приладу з певною періодичністю.

Лідер з виробництва даних засобів - литовська компанія HANSA, яка випускає кілька форм очищувачів: порошкоподібні, гранульовані для пелетних печей і котлів і поліно сажотрус.

 

Усі засоби для хімічного чищення у процесі горіння виділяють активні речовини

Активні речовини піднімаються з димовими газами

Осідають на стінках теплообмінника та димоходу

Вступають у хімічну реакцію з покладами сажі

Сажа втрачає свою смолянистість, еластичність, стає крихкою і обсипається

Ефект очищення зберігається і діє від 5 до 30 днів, залежно від обраного засобу для видалення сажі

Хімічний засіб для чищення закладається у камеру горіння
 
Активні речовини піднімаються з димовими газами
 
Вступають у хімічну реакцію із сажею
 
Ефект діє від 5 до 30 днів

Всі засоби для хімічного чищення HANSA можна використовувати для догляду за камінами відкритого або закритого типу, котлами, печами, цегляними та металевими димоходами.

Такий спосіб догляду за теплообмінником та димарем дуже ефективний, зручний та простий у використанні та не потребує фізичних зусиль. Вам необхідно лише дотримуватись дозувань та періодичності використання рекомендованих виробником.

2.     Механічна чистка димоходу – з використанням спеціального обладнання, яке дозволяє легко та швидко почистити димар від сажі. До механічних засобів чищення відносяться йорші, гнучкі набірні ручки, троси, роторні набори TORNADO.

Вибираючи йорш для чищення димоходу, необхідно визначитися зі способом чищення (зверху вниз або знизу вгору), діаметром димоходу та матеріалом, з якого виготовлений йорж (пластик чи метал). Зверніть увагу, що якщо Ви віддали перевагу йоржикові із сталевого дроту, то його діаметр повинен відповідати діаметру димоходу. У випадку, якщо Ваш димар має овальну або прямокутну форму, радимо придбати універсальну пластикову щітку для чищення димоходу Hansa, яка підходить для сталевих труб та цегляних шахт.
 

За допомогою набірних гнучких ручок Hansa можна з легкістю прочистити димохід знизу вгору. Цей продукт надзвичайно зручний у використанні та підходить для димарів різних форм (круглих, овальних, прямокутних). Нейлонові ручки мають гарний градус гнучкості, що дозволяє проникати у важкодоступні місця навіть під кутом 45 і 90 градусів.

Роторний набир для чищення димоходу «Tornado» - це ефективний надійний пристрій, який дозволяє самостійно та швидко прочистити димохід. З використанням Tornado мінімізується Ваше фізичне навантаження, оскільки велика потужність досягається завдяки використанню дриля. У набір Tornado входять гнучкі набірні ручки, роторна нейлонова щітка, яка не залишає подряпин на димарі, шестикутний ключ і наконечник для дриля.

Набор Tornado подходит для дымоходов различных форм: круглых, прямоугольных, овальных.

Також рекомендуємо до перегляду відео, де розказано, як вибрати необхідні аксесуари для механічного чищення димоходу.

 

Завдяки перерахованим вище способам та аксесуарам для чищення сажі, Ви зможете самостійно здійснювати догляд за опалювальним приладом та димоходом. Живіть з теплом)

 

Телефонуйте для консультації:

067-550-44-33

099-550-44-33

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner