Кошик
128 відгуків

Камін та Діти! Як убезпечити дитину від опіків?

Поради від «Тепло Є»: Камін та Діти! Як убезпечити дитину від опіків?

Наші замовники, які вирішили облаштувати будинок каміном або камінною піччю, дуже часто запитують, чи буде гарячим корпус топки (печі), оскільки турбуються за маленьких членів сім'ї, які можуть обпектися. Так, звичайно, і корпус та скло будуть гарячими. Адже, ми не очікуємо, що батарея, яка обігріває приміщення, при цьому сама повинна залишатися холодною?) То як же вберегти дитину від болю і не звинувачувати себе за непередбачливість?

 

 Перше і найголовніше правило: ніяких відкритих камінів! Камін відкритого типу сам собою вже дуже небезпечний і непередбачуваний. Може й іскрами розкидатися і полум'я може згаснути, а приміщення наповниться димом та чадом. А в поєднанні з дітьми відкритий вогонь - це небезпека в квадраті. Тому радимо облаштувати таке вогнище камінною касетою або дверцятами з жаростійким склом і це зменшить ризики, пов'язані з вогнем.
Звичайно, скло в дверцятах каміна нагрівається і небезпека опіку залишається, але і цю проблему можна вирішити доукомплектувавши дверцята подвійним склом. Таку додаткову опцію (подвійне скло) надають більшість виробників камінних топок.

 

 Також виробники подбали про безпеку та розробили спеціальні ручки, які не нагріваються (перфорована конструкція ручки забезпечує природне охолодження або спеціальний сплав, який не нагрівається). А ще дуже актуальною в будинку з дітьми буде ручка-ключ, що знімається, якою можна закрити камін і покласти в недоступне для дітей місце.

 

 Якщо Ваш малюк зовсім маленький і тільки починає повзати або ходити і грає в кімнаті з каміном, рекомендуємо встановлювати бебі-бар'єр, що обмежує зону перед каміном, прохід на сходи, вихід з приміщення або інші небажані переміщення Вашої непосиди. Такий бар'єр можна придбати у магазинах дитячих товарів.

 

 Коли дитина підросте, придбайте тематичні книги про небезпеку гарячих предметів, розмальовки, ігри на тему правил безпеки. Краще діяти на випередження та не допустити контакту з небезпечними факторами, які можуть спричинити опіки.

 

 І, насамкінець, розкриваємо секрет із власних спостережень та досвіду. У віці від 2-х років діти вже розрізняють холодне та гаряче. Розтопіть камін, дочекайтеся поки він прогріється, але ще не буде занадто гарячим, підведіть дитину і поясніть, що камін або піч гарячий, можливо, навіть дозвольте йому доторкнутися (але заздалегідь переконайтеся, що температура не критична). Як показує практика, одного разу достатньо. Надалі інстинкт самозбереження вбереже Вашого малюка від опіків.

Живіть з теплом та в безпеці

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner