Кошик
135 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 14.10).

Чим накрити димохід?

Під час монтажу димоходу неодмінно виникає питання встановлення верхнього елементу на димохід та необхідності накриття димохідної труби. Тому сьогодні розберемось, яке накриття для димоходу обрати та яке підходить для вашого димоходу і потреб.

Спочатку необхідно визначитись, яка саме труба  встановлена та який тип пристрою підключено. 

Труба може бути одностінна або утеплена, відповідно і накривати таку трубу потрібно одностінним або сендвіч елементом.

Далі необхідно заміряти діаметр димоходу. Для одностінної труби заміряємо діаметр труби всередині. Якщо димохід складено правильно по конденсату, то саме всередину повинен вставлятись верхній елемент. 
Для утепленої труби необхідно заміряти внутрішній та зовнішній діаметр. Адже для сердвій труб обовʼязково використовувати двостінний елемент, щоб накрити ізоляцію в середині та захистити її від намокання.

Тепер давайте розглянемо які елементи бувають та де їх застосовувати.

 

Грибок 

Грибок зазавичай встановлюють на каміни або печі. Це елемент з капелюшком, що захищає від прямих опадів, але не захищає від бокових вітрів та задувань. Також недоліком грибка є те, що при виході димові гази можуть вдарятися об капелюшок та напливати на трубі забруднюючи її. Також, якщо ви встановлююєте грибок, памʼятайте про ймовірність падіння пташок в димохід, птахи сідають на край димоходу, забувають про капелюшок над ними, а коли взлітають, ударяються і потрапляють всередину.

Конус

Конус захищає теплоізоляційний наповлювач труби від намокання, при цьому дозволяючи димовим газам виходити безперешкодно. Найчастіше конуси встановлюють до димоходів котлів. Якщо ваша констрікція димоходу має трійник, то не хвилюйтесь за вологу що потрапить всередину димоходу - вона стіче через лійку внизу трійника.

Важливо памʼятати, що на газові котли можна встановлювати лише конус. Будь які інші закінчення не дозволяються газовою службою, не залежно від конструкції димоходу.

Флюгер

Флюгер виконує вітрозахисну функцію та захищає димохідну систему від прямого потрапляння атмосферних опадів, завжди відвертаючись від вітру, перешкоджає намоканню термоізоляційного наповнювача сендвіч труби. Але флюгер потребує регулярного обслуговування щосезону. В конструкції флугера на шляху проходження димовіх газів є хрестовина, яка забивається сажою і тому її необхідно прочищати (приблизно раз на рік). Також інколи через сильні пориви вітру флюгер може розвернути в зворотню сторону. 

Волпер

Волпер це одностінний елемент. Інколи цей елемент також називають дефлектор на димохід.  Коструктивно він подібний до грибка, зверху також має капелюшок, але при цьому довкола має кожух, що захищає від задувань, бокових дощів та протитяги. Для встановлення на трубу з утепленням волпер потрібно використовувати разом з конусом. Волпер підходить для всіх типів твердопаливних пристроїв.

Турбовент

Турбовент - це пристрій, який використовується для посилення тяги у вентиляційному каналі природним шляхом за рахунок енергії вітру, без використання додаткового обладнання. Він запобігає перетіканню повітря із одного каналу вентиляції в інший та прояві ефекту зворотної тяги.
Також турбовент виконує вітрозахисну функцію і захищає вентиляційну систему від прямого потрапляння атмосферних опадів.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner